Kraina guzików

Dzień dobry

Lato już coraz bliżej, a jeśli lato to niezliczona ilość kolorów. Dzisiaj chciałabym Was zaprosić do krainy guzików. Małych i dużych, z dwiema dziurkami lub czterema, ze wzorem lub bez. Myślę, że każdy z Was  znajdzie w domu kilka kolorowych okrąglaków. To zaczynamy, oprócz guzików potrzebny będzie klej magik, blok techniczny z kolorowymi kartkami, nożyczki. Ponieważ już niedługo obchodzić będziemy Dzień Ojca proponuje wykonanie kartki okolicznościowej z guzikami. Myślę że ciekawym motywem będzie słoń. Wybierzcie kolor na kartkę o rozmiarze A4 i zegnijcie ją na pół. Następnie połóżcie złożoną kartkę tak, aby otwierała się do góry. Czyli brzeg zamknięty jest na górze. Teraz czas na zabawę guzikami o różnych kolorach i wielkościach. Poprzyklejajcie guziki tak jakbyście tworzyli ramkę na zdjęcie. Wybór kolorów należy do Was. Następnie na środku delikatnie ołówkiem naszkicujcie słonia, a następnie przyklejcie guziki tak by powstała jego forma i kształt. Wystarczy tylko wpisać do środka życzenia i kartka dla Taty gotowa.

 

 

Inną propozycją z okazji tak wyjątkowej jest krawat wykonany z plastikowych koralików. Do tego potrzebne są proste kolorowe plastikowe koraliki, papier do pieczenia, kartka bloku technicznego lub długa podkładka pod koraliki z bolcami, tasiemka, klej na gorąco i żelazko. Poproście osobę dorosłą o pomoc z żelazkiem i klejem na goraco, ponieważ jest to niebezpieczne i możecie się poparzyć. Na kartce technicznej rysujemy kształt krawatu lub układamy go na specjalnej podkładce do tego przeznaczonej. Jeśli Wasz Tata nosi muszki może być muszka. Następnie układamy koralik obok koralika tak aby wypełnić cały kształt. Następnie przyłóżcie papier do pieczenia i poproście osobę dorosłą, aby gorącym żelazkiem przeprasowała Wasz krawat. Koraliki pod wpływem ciepła topią się i sklejają ze sobą tworząc krawat lub muszkę. Po ostygnięciu z tyłu naklejamy klejem na gorąco (poproście osobę dorosłą o pomoc) kawałki tasiemki do zawiązania. I prezent gotowy.

 

Trzecia propozycja to miska z guzików. Do wykonania tego typu przedmiotu potrzebujecie balonu, guzików, kleju magika, pędzelka i jakiejś podstawki pod balon może być szklanka lub wazon. Balon dmuchacie do takiej wielkości jak dużą chcecie mieć miskę. Następnie zawiązujecie go i stawiacie na wazonie ogonkiem do środka. Klej wyciskacie do kubeczka i dodajecie odrobinę wody aby nie był tak bardzo gęsty. Następnie smarujecie wierzch balonu klejem i przyklejacie guziki, najlepiej nie za duże wtedy łatwiej nimi manipulować. Zostawiacie tak wykonaną prace na noc aby wyschła. Na drugi dzień delikatnie najlepiej szpilką robicie małą dziurkę przy wiązaniu, aby powietrze uciekające z balonu nie zniszczyło miski. Balon kurcząc się odrywa się od sklejonych guzików. Żeby mieć pewność że miska się dobrze trzyma, można do środka wkleić wcześniej namoczony w kleju magiku pocięty ręcznik papierowy.. Pozostawiamy do wyschnięcia. I miska na drobiazgi gotowa.

Życzę twórczej pracy.

Pani Agnieszka