Nauka tańca „Smok rock” -1 zwrotka z refrenem

Ostatnio uczyliśmy się kroku rock&roll’a, więc dziś spróbujemy wykorzystać nasze umiejętności w tańcu „Smok rock”.

Nauka tańca „Smok rock” -1 zwrotka z refrenem.

  1. Na słowa „Czy ktoś widział kiedyś smoka, który świetnie tańczył rocka, lubił walca i lambadę i do tego czekoladę „– wykonujemy krok podstawowy rock & roll’a -czyli wymachy naprzemienne nóg w przód na poskoku tak, jakbyśmy chcieli kopnąć nogą w piłkę. ( zdjęcia 1,2,3,)
  2. Na słowa „Co to za smok, smok rock, do przodu smok , sok rock, chwyć się za bok , sok rock” – wykonujemy zaczynając w prawą stronę krok prawą nogą w bok dołączając lewą nogę, jednocześnie przenosząc ciężar ciała na prawą, ponownie odstawiamy prawą nogę w bok dołączając lewą na lekkim podskoku . Kończymy sekwencje kroku podnosząc prawą nogę do góry na zmianę z lewą i powtarzamy wszystko analogicznie w drugą stronę. (powtarzamy to 4 razy -zaczynając w prawą stronę, potem w lewą, następnie znów w prawo i na koniec w lewo).(  w prawo zdjęcia 4,5  – razy dwa ,6,7 )( w lewo zdjęcia 8, – razy dwa 9,10,11) 

  1. Na słowa „w górę skok, smok rock” – z wyskoku siadamy do przysiadu pamiętając o tym, żeby mieć kolana razem i robimy wyskok w górę jednocześnie wyrzucając ręce również w górę.
  2. Na słowa „Obróć się  w prawo smok rock, a teraz w lewo smok rock” – krokiem podstawowym rock&roll’a obracamy się najpierw w prawo robiąc 4 wyrzuty nóg – naprzemiennie w przód, a potem to samo w lewo.
  3. Na słowa „Zrób hula-hop, smok rock”– obracamy biodrami wkoło na rozstawionych lekko nogach.
  4. Na słowa „wytężaj wzrok smok rock”  –  wychylamy się w prawo i w lewo kierując prawą i lewą rękę ku górze głowy (jakbyśmy chcieli coś zobaczyć z daleka).

Muzyka