Origami – zwierzęta w ZOO

Dzień dobry

Propozycja na dzisiaj to Zwierzęta w ZOO. Można tam spotkać różne wspaniały okazy dzikich zwierząt. Między innymi lwy, żyrafy, słonie, małpy i od tego dzisiaj zaczniemy. Spróbujcie zrobić swoje mini zoo. Do wykonania większości z nich będziecie potrzebować kwadratowych kartek. Najlepiej postępować według instrukcji. Wszystkie złożenia występujące w instrukcjach znacie. Są to bazy loda lub latawca, baza szafy, baza kwadratu lub trójkąta. Na podanej poniżej stronie znajdziecie prostą żyrafę, węża i wielbłąda.

https://www.sushimuranow.pl/origami

 

 

 

 

Żeby wykonać węża składacie kwadrat wzdłuż przekątnej tylko jeden raz. Następnie po otwarciu kartki składacie do linii zagięcia na bazę loda dwa razy, bo przecież wąż jest chudy. Na bazę loda składacie również przeciwległy szerszy szpic, ale tylko jeden raz. Pozostało zrobienie pozaginanych zygzaków i wywinięcie głowy. I wąż gotowy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dla lubiących kwiaty proponuję prosty obrazek z makami. Do jego wykonania potrzebujecie 2 duże koła o średnicy 10 cm (na wazon), kila czarnych kółek na środek maków o rozmiarze 3 cm, po 4 kółka czerwone na jeden mak o średnicy 5 cm i zielone kółka o różnym rozmiarze. Na kartkę przyklejamy różnych miejscach czarne kółka to będzie środek każdego maku. Następnie po 4 kółka do każdego maku składamy na pół. Przyklejamy czerwone półkola dookoła czarnego kółka, płaskim do środka. Zostały zielone kółka. Z mniejszych złożonych na pół tworzymy łodygę, a z większych również złożonych na pół liście. I kwiaty gotowe. Pamiętajcie, że są to kwiaty w wazonie, zatem duże koła składamy na pół i sklejamy brzuszkami do siebie tworząc wazon. I obrazek gotowy.

 

 

 

 

A dla bardziej zaawansowanych proponuję połączenie techniki modułowej z kulami kusudama. Spróbujcie wykonać najmodniejszego w tym sezonie kaktusa. Instrukcje wykonania znajdziecie poniżej.

https://origami-modulowe.com/2011/08/10/origami-modulowe-%E2%80%93-kaktus-2/

 

Życzę twórczej pracy

Pozdrawiam

Pani Agnieszka

Młodzieżowy Dom Kultury

Zachęcam serdecznie do zapisów na zajęcia w przyszłym roku szkolnym 2020/2021.

Wniosek można pobrać i przesłać lub wypełniony wrzucić do skrzynki korespondencyjnej przy MDKu.

http://www.mdktysiaclecie.pl/rekrutacja-na-zajecia/