Papierowa wiklina

Dzień dobry.

Papierowa wiklina jest dzisiejszą propozycją do wykonania pracy ręcznej. Co potrzebujemy do stworzenia najprostszych rzeczy, przede wszystkim starych niepotrzebnych już gazet, patyczka do szaszłyków oraz kleju i nożyczek. Najlepiej wybrać gazety papierowe czarno-białe.  Gazety tniemy na paski najlepiej tak od 1,5 cm – 2 cm wzdłuż dłuższej krawędzi. Na końcu paska pod kątem kładziemy patyczek i nawijamy pod kątem gazetę, pamiętając aby patyczek przesuwać. Koniec paska przyklejamy. I tak wykonujemy patyczki do plecenia koszyczków.

Poniżej film instruktażowy, nie martwcie się jak na początku nie wyjdzie, każdy tak zaczynał. https://www.youtube.com/watch?v=-pwUOkIJ034

 

Gdy już dojdziecie do wprawy proponuję dzisiaj proste pudełko o prostokątnym dnie. Takie pudełko można pomalować i ozdobić.

https://www.youtube.com/watch?v=rF4G3fJ0Ncw

A tu całe pudełko do wykonania tą techniką plecenia.

https://www.youtube.com/watch?v=-y1wPjKZvgg

 

A może wolelibyście odmienić wnętrze za pomocą papierowych kwiatów, tylko takich olbrzymich kwiatów.

Wystarczy czerwony kwadrat, ołówek, nożyczki, klej i patyk (może być naturalny). Na kwadracie narysujcie spiralnie muszlę ślimaka, a następnie po tym śladzie wytnijcie. Zaczynając od końca zwijajcie na kwiat wyciętą spiralę, można co jakiś czas ją podklejać. Zwinięty kwiat można klejem na gorąco tylko uważajcie bo możecie się poparzyć przykleić do gałązek. Efekt jest piękny, a im więcej lub w różnych odcieniach kwiaty wykonacie tym będzie ciekawiej.

 

 

 

Dla lubiących tworzyć obrazki na nietypowych powierzchniach, proponuję dzisiaj wykonanie obrazka na foli aluminiowej. Potrzebujecie foli aluminiowej, tekturki, kleju najlepiej z dzióbkiem, szablonu co chcecie stworzyć, farbek witrażowych i pędzelka. Na kartce papieru lub od razu na tekturze narysujcie swój obrazek. Im więcej linii, zawijasów, zakrętasów itd. tym będzie ciekawszy obrazek. Następnie na linie szkicu nanieście klej, wyciskając go dzióbkiem (tak jakbyście stroili tort). Poczekajcie aż klej dobrze wyschnie, stworzy Wam trójwymiarowość obrazka. Następnie posmarujcie folię aluminiową klejem i przyklejcie na wierzch, uważając na wszystkie uwypuklenia. To czas na malowanie farbkami witrażowymi. I obrazek gotowy. Tu znajdziecie instruktaż wykonania https://fiorelki.pl/w-co-sie-bawic/sztuka-folii-aluminiowej/

 

Życzę twórczej pracy

Pani Agnieszka

 

Młodzieżowy Dom Kultury

Zachęcam serdecznie do zapisów na zajęcia w przyszłym roku szkolnym 2020/2021.

Wniosek można pobrać i przesłać lub wypełniony wrzucić do skrzynki korespondencyjnej przy MDKu.

http://www.mdktysiaclecie.pl/rekrutacja-na-zajecia/