Rękodzieło

Dzień dobry

Stojąc u progu wakacji proponuję dzisiaj obrazek łany zbóż, jest prosty do wykonania i efektowny. Potrzebujecie jasnoniebieskiej kartki na tło, żółtej na zboże, czerwonej i czarnej na maki, chabrowej czyli granatowej na chabry, zielonej bibuły na środek maku, klej i nożyczki. Zacznijmy od zbóż. Wytnijcie wzdłuż kartki szerszy pasek, do połowy jego długości z dwóch stron ponacinajcie takie paseczki jak trawkę tylko pod ukosem (pamiętajcie, że nacinamy do połowy szerokości paska). Następnie sklejcie na obręcze, naprzemiennie. Z reszty żółtego papieru zróbcie cieniutkie pojedyncze źdźbła trawy. Przyklejcie zboże do papieru. Wytnijcie z czarnego papieru kółeczko i ponacinajcie je dookoła, to będzie środek maku. Na kółeczko przyklejcie zieloną kuleczkę z bibuły. 4 płatki wycinamy z czerwonego papieru na kształt trapezu, pośrodku węższej części nacinamy i lekko zakładamy na siebie sklejając. Tak przygotowany kwiat przyklejamy do kartki. To czas na chabry. Z koloru fioletowego wytnijcie kółeczka na środek. Płatki wycinamy w kształt trójkąta równoramiennego, a jego podstawę w ząbki. Wszystkie elementy przyklejamy do kartki. I gotowe.

Drugą propozycją są kamienie otoczaki. Takie kamienie często przywozimy z podróży lub możemy kupić w markecie budowlanym. Potrzebne nam będą farby akrylowe, pędzelek, woda, lakier do paznokci bezbarwny i marker. Zaczynamy od pomysłu, co jest w takim obłym kształcie? Na przykład biedronka. Malujemy odpowiednio w kolorze kamień, zaznaczamy oczy i kropki. Gdy farba wyschnie można poprawić markerem niektóre elementy i lakierujemy. 

 

 

 

Inną propozycją jest obrazek znad morza. Jeśli macie w domu blejtram możecie pomalować tło na niebiesko stwarzając przestrzeń od najciemniejszego do najjaśniejszego. Powstanie wówczas morze, linia horyzontu oraz niebo. Część kamieni pozostawcie w naturalnym kolorze, a część pomalujcie tak jak wyglądają domki w Grecji, czyli na biało z czerwonym dachem. Markerem możecie dorysować okna. Kamienie przyklejcie do płótna za pomocą kleju na gorąco, ale uważajcie bo jest gorący. Stwórzcie skarpę z kamieni z domkami.

 

 

 

Ostatnią propozycją jest obrazek z kamieni, ale na patyczkach lekarskich. Patyczki lekarskie przyklejamy jeden obok drugiego na technicznej kartce papieru. Na patyczkach stwórzcie pejzaż z łąką i niebem. Następnie wybieracie kamień, który będzie domem i go pomalujcie, podobnie uczyńcie z kamieniem na drzewo i kwiaty. Wszystko przyklejcie do tła.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To jeszcze przypomnienie o bezpieczeństwie na wakacjach.

https://view.genial.ly/5ee723002dbd970d0fe91439/video-presentation-bezpieczne-wakacje-2020

 

Pozdrawiam i życzę wspaniałych wakacji!

Pani Agnieszka