Zajęcia teatralne – propozycje

Dla wszystkich, którzy są przed maturą…. Moralność Pani Dulskiej. W prawdzie jest to lektura nieobowiązkowa, ale może Wam się przyda…. Tragifarsa, w której przeplatają się elementy komedii i tragedii, ukazuje ona m.in. ludzką głupotę, pazerność, skąpstwo oraz zakłamanie wypaczające stosunki społeczne – temat ciągle aktualny. Genialna Magdalena Cielecka w roli Pani Dulskiej, Agata Buzek jako lokatorka- epizod wart uwagi. Gorrrraco polecam!

https://vod.tvp.pl/website/moralnosc-pani-dulskiej,30798411

Pewnie każdy z Was był chociaż raz w cyrku, ja ma dziś dla Was cyrk wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju – Cirque du Soleil (Cyrk słońca) kanadyjska formacja artystyczna. Ich przedstawienia to wielki spektakl teatralno-cyrkowy, przy tworzeniu widowisk pracuje około 4000 osób z ponad 40 krajów. Przepiękne kostiumy dekoracja i przede wszystkim ARTYŚCI! Widziałam ich na żywo i powiem Wam, „że zapiera dech w piersiach”, są niesamowici. Piszcie w komentarzach czy Wam również się podoba….

Pozdrawiam Was serdecznie Pani Beata😊

https://www.youtube.com/watch?v=nQ5eUJNXrMw

PS Tu jeszcze bonusik… krótki film o przygotowaniach do spektaklu Amaluna (Cirque du Solei), jest w prawdzie po angielsku, ale możecie zobaczyć artystów z całego świata, ich przygotowania. Ja jestem pod ogromnym wrażeniem.

https://www.youtube.com/watch?v=Osj4_3ULdWM