Zajęcia z rękodzieła

Dzisiaj zapraszam Was do wykonania kilku ozdób Wielkanocnych.

Rozpoczniemy od koszyczka. Potrzebujecie dużej kartki A3 w ulubionym kolorze, nożyczki ołówek, linijkę i zszywacz. Rozpoczynamy od przygotowania z arkusza A3 kwadratu (krótki bok odkładamy na dłuższym i odcinamy powstały prostokąt). Następnie dzielimy każdy bok na trzy części, takim oto sposobem otrzymamy 9 kwadratów. Wybieramy sobie dwie ściany, które będą naszymi bokami koszyczka i nacinamy do środka po liniach. Wystarczy tylko z pozostałej kartki odciąć pasek na rączkę i wszystko po bokach koszyczka zszyć razem w jedną całość.

Oczywiście do naszego koszyczka przydadzą się jakieś ozdoby – z bibuły ponacinanej zrobimy trawkę. Jeśli mamy w domu serwetki można również nimi przyozdobić nasz koszyczek.

 

 

 

Proponuję wykonać do koszyczka prostego zajączka. Przygotujcie pasek minimum szerokości 5 cm Z tego samego koloru wycinamy 2 duże łezki na łapki tylne i 2 łezki mniejsze na łapki przednie. Wycinamy parę uszu i jedno serduszko na głowę. Sklejamy pasek na kształt łezki, na dole podklejamy łapki u góry obrócone do óry nogami serduszko. Oklejamy uszka, pomponik na nosek, różowe wnętrza uszek i oczka. Nie zapominamy o wąsikach. Zajączek gotowy.

 

Zajączkowi będzie towarzyszyć kurczaczek zrobiony ze skarpety. Wystarczy nasypać do skarpety kaszy lub ryżu i u góry związać. W wiązanie wkładamy, a najlepiej przyklejamy piórka. Wycinamy z papieru dzióbek i oczka. Przyklejamy na naszego kurczaczka. Można ozdobić kurczaczka muszką lub kwiatuszkiem.

Pozdrawiam

Pani Agnieszka