Zajęcia z rękodzieła

Wiosna troszkę nas zaskoczyła zapraszając na herbatkę zimę, ale to wcale nie oznacza, ze w Waszym pokoju nie może już całkiem zakwitnąć. Chciałabym dzisiaj zaproponować Wam drzewko wiśni zrobione z wycioraków i pomponów. Dodatkowo przyda się zielony filc na listki i oczywiście jakaś podstawka, to może być już nie używany, a szkoda go wyrzucić, talerzyk lub podstawka pod kwiatek. Tutaj jak najbardziej widziana jest dowolność.

Oczywiście przyda się pomoc dorosłego przy gorącym kleju, bo należy bardzo na paluszki uważać. Zaczynamy o zabrania kilku – kilkunastu wycioraków w kolorze brązowym. Te wycioraki będziemy razem skręcać tak w połowie długości, aby uzyskać pień. Pamiętajcie, żeby zostawić luźne końce, jedne na gałęzie, a jedne na korzenie. Następnie przyklejamy za pomocą gorącego kleju nasze korzenie do podstawy, tu dobrze jest poprosić kogoś dorosłego o pomoc, bo klej jest naprawdę gorący. W czasie gdy drzewko wysycha przyklejone do podłoża, z zielonego filcu wycinamy listki, nie za duże i nie za małe, takie podobne troszeczkę do ludzkiego oka. Gdy już drzewko wyschnie przystępujemy do jego ozdabiania. W różnych miejscach na gałęziach przyklejamy nasze pompony, najlepiej różowe lub białe, a jak już pomieszacie ciemne i jasne różowe będzie wyglądało magicznie. Oczywiście nie zapominamy o listkach. Przyklejamy wszystko magikiem. Pod drzewkiem również mogą być nasze pomponiki oraz listki. I nasze drzewko gotowe.

A może lubicie stroić okna na wiosnę. To bardzo efektowne powiesić kilka odbijających światło elementów. W domu zawsze znajdą się szpilki, cekiny i niewykorzystane kulki ze styropianu. Wystarczy ozdobić bardzo gęsto takie kulki cekinami, można dodatkowo na szpilkę nasunąć koralik lub kupić szpilki z łepkami i będzie wspaniała ozdoba okienna. Wystarczy tylko powiesić na żyłce lub tasiemce przypinając do żabek.

 

 

Towarzyszem takich wspaniałych kul mogą być motyle z wycioraków, koralika, włóczki i patyczków do lodów. Zaczynamy od sklejenia najlepiej klejem na gorąco(uwaga bo gorące) dwóch patyczków, tak na X, aby wyglądały jak skrzydełka. Następnie owijamy nasze skrzydełka włóczką. Tak przygotowane skrzydełka wkładamy pomiędzy złożony na pół wyciorak, ale na końcu w wycioraku robimy pętelkę. Wystarczy teraz nawlec przez dwa końce jeden koralik i wygiąć czułka. Motylek gotowy.

Źródło:https://www.arbuziaki.pl/najciekawsze-wiosenne-prace-plastyczne-dla-dzieci/

Pozdrawiam

Pani Agnieszka